Motosiklet Kask Bakımı

Motosiklet Kask Bakımı

Motosiklet Kask Bakımı Nasıl Yapılır?

Kask bakımı için ilk etapta üretici firmaların önerdiği bakım prosedürlerini uygulamak gerekir. Genellikle temizleme için özel olarak üretilmiş temizleyiciler kullanılmalıdır. Bu hem kaskın yıpranmamasına ve rengini kaybetmemesine hem de uzun süre kullanmaya yardımcı olur. Ayrıca bakım sırasında yumuşak bir bez tercih edilmelidir.

Motosiklet Kask Bakımı

Kask Neden Kokar ve Nasıl Kirlenir? 

Motosiklet kaskları, uzun süreli kullanıma bağlı olarak veya olumsuz hava koşullarında toz, yağmur veya böceklerden dolayı zamanla kirlenir. Bunun nedeni çok fazla ter ve yağın birikmesidir. Kirlenmenin sonucunda ise nahoş bir koku ortaya çıkabilir.

Motosiklet Kaskı Nasıl Temizlenir?

Motosiklet kası temizleme işleminin birçok yöntemi vardır. Bu kapsamda üretilen kask temizleyici spreyler veya yağ gidericiler ile kaskın yapısına zarar vermeden temizlik işlemini yapabilirsiniz. 

Yapılması Gerekenler

  • Üretici tarafından önerilen bakım talimatları uygulanmalıdır. 
  • Kimyasal içerikli olmayan temizlik ürünleri kullanılmalıdır. 
  • Bakım sırasında kaskın dış ve iç yüzeyine zarar vermeyecek yumuşak bir bez kullanılmalıdır.

Yapılmaması Gerekenler 

  • İçerik olarak güçlü kimyasal temizlik ürünlerinin kullanılmaması gerekir. 
  • Ayrıca sert yapılı temizlik bezi de kullanmak doğru değildir. 
  • Kaskın iç kısmı terli iken tekrar tekrar kullanılmamalıdır. 

Motor Kask Camı (Vizörü) Nasıl Temizlenir?

Kask temizliği dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden özel içerikli cam temizleyici spreyler ile camı çizmeden temizlemek oldukça önemlidir.       

Çizilmiş Kask Camı Nasıl Temizlenir? 

Kask camı çizildiği zaman, alternatif temizleyiciler ile temizlemek daha doğru olur. Tekrar çizilmemesi ve çizilen kısmın daha fazla yıpranmaması için kaliteli temizleyiciler kullanmak gerekir. 

Motosiklet tutkunlarının tarzlarını sergilemelerine imkân veren motosiklet kaskları, sürücülerin güvenliği için hayati öneme sahiptir. Siz de güvenliğinizi sağlarken maksimum konfor elde etmek ve bunu yaparken de tarzını yansıtan ürünler kullanmak istiyorsanız Artı Grup bünyesinde yer alan Marushin Helmets ve Axor Helmets markalarını tercih edebiliriz. 

Üst
Scan the code