axor logo turkiye

Axor, 2015 yılında uluslararası tasarımcıların işbirliği ve sektördeki uzmanlığı ile yolculuğuna başladı. Axor kaskları İtalya’da tasarlanırken, özel olarak endüstrinin öncüleri olan Hindistan, Vega tarafından tanıtılır.

Axor, birinci sınıf motosiklet segmentini yüksek kaliteli ürünlerle buluşturmak ve aynı zamanda kaskların kalite ve güvenlik standartlarından ödün vermeyecek şekilde üretilmektedir.

Sürücülerin performansını ve ihtiyaçlarını karşılamak için modeller gerçek zamanlı deneyimle kişisel olarak test edilmektedir. Uzmanlar, estetik tasarımlara, sağlamlığa, kullanıcıların güvenliğine ve rahatlığına odaklanırken, en yeni inovasyon bilgisiyle sınıfının en iyisi ürünleri sunmaya çalışır.

2023 yılı itibariyle Artı Group, Axor Helmets markasının iş ortağı olmuştur. Bayi satış noktalarımızı görüntülemek için axor helmet satış noktaları linkini tıklayabilirsiniz.

speedol e katalog
speedol e katalog 300x94 location

Axor Kask Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Axor kask, motosiklet ya da bisikletlerde kullanılan oldukça konforlu ve güvenli bir kask modelidir. Axor Helmets kask modelleri, kullanıcıların özellikle baş ve yüz kısımlarını etkin bir şekilde korumak amacıyla tasarlanmış olup sert darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. 

Axor Kaskın Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Tasarlanmıştır?

Axor kaskın özellikleri:

  • Axor modellerinin çoğunda uygulanan iç sünger tasarımı ve dayanıklı kabuk yapısı uzun yolculuklar için oldukça uygundur.
  • Sürücülere rahat bir sürüş deneyimi vadeden bu Axor kask modelleri, ergonomik yapısı sayesinde kolayca hareket edebilmeyi sağlar.
  • Kask içerisinde bulunan süngerler terlemeyi önlerken kaskın etrafında bulunan havalandırma delikleri rahat nefes alabilmeyi sağlar.
  • Modellerin pek çoğunda, kullanıcıların direkt güneş ışığına maruz kalmasını engellemek amacıyla güneşlikler bulunur.
  • Bunun yanı sıra kolay açılıp kapanabilen vizörü sayesinde vakit kaybının da önüne geçilir.
  • Uluslararası güvenlik standartlarına uygun olarak üretilen bu modellerde özel kilit sistemi de mevcuttur.

Pek çok kullanıcının araştırma aşamasında merak ettiği Axor kask nasıl tasarlanır sorusuna verilebilecek en doğru cevap, kaskın kullanım alanına göre belirlendiği şeklindedir. Bu kapsamda hemen hemen her kullanıcıya ve kullanım alanına hitap edecek modellere ulaşmak mümkündür. 

Axor Kaskın Üretildiği Ülke Hangisidir?

Axor kaskları Hindistan’da üretilmekte olup pek çok farklı ülkede satışa sunulur. 

Axor Kask Çeşitleri Nelerdir ve Özellikleri Nasıldır?

Axor kask çeşitleri, Apex, Street, Rage, Striker, X-Cross x1, X-Cross x2, Rage Carbon Fiber, Apex Karbon Fiber şeklinde sıralanabilir. Bu kaskların tamamen çıkarılabilir ve yıkanabilir iç pedleri, 3D kask tasarımı, bluetooth kurulumu için hazır iç yapı, aletsiz vizörü değiştirme mekanizması gibi pek çok özelliği olduğunu söylemek mümkündür. 

Apex

Apex kask modeli günlük sürüş deneyimi için oldukça konforlu ve güvenlidir.  Yüksek denge ve aerodinamik performansı açısından idealdir. Bu modellerin hemen hemen hepsi Aerodinamik Ventilasyon sistemiyle tasarlanmıştır. Aynı zamanda kask bağlantılı vizörleri hem UV ışınlarına hem de çizilmelere karşı dayanıklıdır. Ergonomik 3D kafa ve yanak pedleri, sürüş esnasında kullanıcılara üst düzey koruma ve konfor sağlar. 

Street

Street kask modeli Axor un efsanevi tasarımına sahiptir. Pist ve Touring için tercih edilebilecek en doğru modellerden biridir. Kendi sınıfının en geniş görüş açısına sahip modeli olan Street, normal standartlardan %70 daha fazla aşağı görüş açısı sunar. Aynı zamanda 3 katmanlı yanak pedleri, olası kaza durumlarına karşı ekstra koruma vadeder. 

Rage

Rage kask modeli gösterişli bir tarza sahip olmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Hafif olmasının yanı sıra performans açısından oldukça kullanışlıdır. Yüksek hızda ekstra stabilite sağlayan bu modeller, Aerodinamik Ventilasyon sistemiyle tasarlanmıştır. Kaskta 2 giriş, 2 çıkış olmak üzere toplamda 4 adet havalandırma bulunur.  

Striker

Striker kask modeli varış noktasına konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşmayı vaadeder. Macera severler için oldukça iyi bir seçenektir. Diğer pek çok modelde olduğu gibi Aerodinamik Ventilasyon Sistemi ile tasarlanan bu kasklar, sürücülere yüksek koruma sağlar. Dış kabuğunda da yine yüksek koruma sağlayan ABS bulunur. 

X-Cross x1

X-Cross x1 kask modeli arazi maceralarını daha dikkat çekici ve heyecan verici bir hale getirir. Tek renk seçenekleriyle basitleşmeden çekici bir görüntü kazanmanıza katkı sağlar. İç havalandırma sistemiyle nefes alınabilirlik seviyesini dengeleyen X-Cross x1, soğuk havalarda ekstra burun koruma sistemiyle de donatılır. Bunun yanında, güvenli sürüş için Yarış Kilit Sistemi olarak bilinen Metalik Çift D Halka Kilit Sistemi bulunur. 

X-Cross x2

X-Cross x2 kask modeli heyecanın doruklarda yaşandığı maceralarda konforlu ve güvenli bir eşlikçidir. Füme rengi güneş vizörü sayesinde zarif bir görüntü sunar.  Farklı renk seçenekleriyle modası hiç geçmeyen bu kask, Yarış Kilit Sistemi olarak bilinen Metalik Çift D Halka Kilit Sistemine sahiptir. Ortalama 1350±50 gr ağırlığındadır ve dış kabukta ABS kullanılır. 

Rage Carbon Fiber

Rage Carbon Fiber kask modeli hassas montaj teknikleri kullanılarak tasarlanmıştır. Dış kabuk profili elle birleştirilir. Karbon Fiber ile üretilen bu kask modeli, piyasadaki en yenilikçi modellerin başında gelir. Aynı zamanda PC spoiler entegresi ile optimum hava akışı sağlanır. Rüzgar ve su geçirmez bir yapıya sahip olan bu modellerde Anti-Fog film ile kaplı vizör bulunur. 

Apex Karbon Fiber 

Apex Karbon Fiber kask modeli çelikten 3 kat daha dayanıklı Karbon Fiber ile hazırlanmıştır. Bu modelde güvenlik ve konfor ön plandadır. Kaskın üst kısmında bulunan 2 adet havalandırma düzenli hava akışı sağlayarak sürücülerin rahat nefes alabilmesine yardımcı olur. Gelişmiş vizör mekanizması su ve rüzgar geçişini engeller. 

Axor Yarım Kask, Tasarımı Nasıldır ve Hangi Özelliklere Sahiptir?

Axor Yarım Kask, scooter ve motosikletler için tasarlanmış modellerdir. Başın yan ve üst kısımlarının korunmasına dayanan bu tasarımların yüz kısmı açıktır. Tasarımı sayesinde sürücülere daha fazla hava sirkülasyonu sağlarken aynı zamanda görüş açısını da genişletir. Ayrıca bu modellerde yer alan çene kayışı, kaskın sürüş esnasında kaymasını ya da düşmesini engeller. 

Axor Kask Nasıl Kullanılır ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Axor kaskın kullanım ve bakım aşamaları doğru kask seçimi, takma şekli, düzenli temizliği, etkin koruma şeklinde sıralanabilir. Bu kapsamda kullanım açısından daha konforlu olması için kask seçimi esnasında doğru ölçülerin alınmasında fayda vardır. Kaskın sıkı ve rahat olması, kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda uygun oturuşu sağlamak amacıyla yan kayışlar ve kafa bandının da test edilmesi gerekir. Kask bakımı kapsamında  kaskı düzenli olarak temizlemek önemlidir. Kask bakımı ve temizliği için kullanımı kolay olan Putoline kask temizleme ürününü tercih edebilirsiniz.

Axor Kaskın Doğru Şekilde Kullanımı için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaskın doğru şekilde kullanımı konfor açısından önemli olduğu kadar güvenlik açısından da dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Kaskın kullanımında öncelikle ön tarafın iyice yerleştirilmesi ve ardından arkaya kaydırılması gerekir. Aynı zamanda kaskın alt kısmında bulunan çene kayışının da gereğinden çok sıkılmamasına dikkat edilmelidir. 

Ayrıca yaz aylarında uzun süre kask kullanımı sonucunda güneş ışığı kask malzemesinin zayıflamasına ve performansının olumsuz anlamda düşmesine sebep olur.  Bu nedenle kaskı uzun süre güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçınmak doğru bir adımdır. 

Axor Kaskın Bakımı Nasıl Yapılır ve Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Kasklar, diğer motosiklet ekipmanlarına oranla çok daha kolay kirlenebilir parçalardır. Özellikle de Axor kask vizörü, pedleri, havalandırmaları ve kayışları, düzenli aralıklarla bakım ve temizlik rutini uygulanarak yenilenmelidir. Kask vizörü için tercih edilebilecek pek çok temizlik malzemesinin yanı sıra sadece nemli bir bez ve temizlik spreyi kullanarak temizlemekte mümkündür. Bunun yanında çoğu modelin tamamen yıkanabilir olması nedeniyle pedlerin de yıkanması mümkündür. Sadece temizlik aşamasında değil genel bakım aşamasında kaskın kayış ayarlarının da denetlenmesinde fayda vardır. Dikkat edilmesi gereken bu nokta yolculuk esnasında olumsuz bir durumun yaşanmaması açısından oldukça önemlidir. 

Axor Kaskın Vizörü Nasıl Değiştirilir ve Temizlenir?

Axor kask vizörün değişim ve temizliği, kaskın modeli ve mekanizmasına bağlıdır. Vizörün değiştirilmesi aşamasında vizörü tutan vidaları gevşeterek çıkarmak mümkündür. Mevcut vizör çıkarıldıktan sonra yeni vizör tutma noktalarına sabitlenerek takılır. Bundan sonraki süreçte ise vizörü tutan vidalar sıkılarak ya da tutma noktaları kitlenerek sağlamlaştırması gerekir. Güvenli bir şekilde takıldığına emin olmak için test edilebilir. Aynı zamanda her kask modelinin kendine has bir yapısı olabileceği için kullanım kılavuzunda yer alan talimatlar takip edilmelidir.

Temizleme aşamasında ise izlenebilecek ilk adım yüzeydeki büyük toz ve kirlerin bezle temizlenmesi olmalıdır. Bu temizleme işleminin oldukça nazik bir şekilde, vizöre zarar vermeden yapılması gerekir. Kask vizörü için tercih edilebilecek pek çok temizlik malzemesinin yanı sıra sadece temizlik spreyi kullanarak temizlemekte mümkündür. Bu anlamda, temizlik konusunda hızlı ve kolay bir kullanımı olan Putoline kask temizleme ürünlerini tercih edebilirsiniz. Akabinde vizörün tamamen kuru olduğundan emin olduktan sonra kaska takarak kullanıma hazır hale getirilir. 

Axor Kask Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları Nelerdir?

Axor kask, müşteri memnuniyeti konusunda oldukça güvenilir bir markadır. Marka bünyesindeki kaskların ürün kalitesi, dayanıklılığı, konforu ve geniş tasarım seçenekleri kullanıcılar için özenle kontrol edilir. Aynı zamanda kolay ulaşılabilir müşteri hizmetleri sayesinde gelişmiş bir iletişim ağına sahiptir. Birbirinden farklı kask modellerinin fiyatlarını yetkili satış noktalarından veya WhatsApp hattımızdan dilediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. 

Axor Kaskı Kullananların Yorumları Nelerdir ve Nasıl Bir Deneyim Sunmaktadır?

Axor kask yorumları ve tavsiyeleri incelendiğinde kalite, dayanıklılık, konfor, uygunluk, çeşitlilik ve tasarım konusunda pek çok bilgiye ulaşmak mümkündür. Buna göre pek çok kullanıcı Axor kask modelleri ve kask yapısının dayanıklılığı hakkında olumlu yorumlarda bulunur. Bu durum kaskın dayanıklı yapısı sayesinde uzun süreli kullanımlar için ideal olduğunu gösterir. 

Aynı zamanda bu kask modelleri, kullanıcıların rahat bir deneyim yaşamasını sağlayacak şekilde tasarlanarak hemen hemen herkes tarafından kullanılabileceğini de gösterir. Axor, kullanıcılarının zevklerine hitap edecek pek çok farklı tasarımda kasklar sunar. Geniş ürün yelpazesine sahip olması nedeniyle pek çok kullanıcı kendi tarzına ve ihtiyacına hitap eden modeli kolayca bulur.  

Axor Kaskın Fiyat Aralığı Nedir ve Nereden Satın Alınabilir?

Axor kask fiyatları, kaskın yapısı, tasarımı ve yapımında kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Bu kapsamda, fiyatlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve kendinize en uygun kask modelini seçebilmek için yetkili satış noktalarını ziyaret edebilir ya da WhatsApp danışma hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.